Парк гвинтокрилів ЗСУ: як Україна використовує їх на Донбасі

03 декабря 2019 г., 05:05:00   73   0

Парк гвинтокрилів ЗСУ в умовах війни на Донбасі


Мі-24 – радянський ударний гелікоптер, який використовує українська армія. Машинам у військах близько тридцяти років. Наскільки ефективні ці машини в умовах сучасної війни? Як виглядає парк гвинтокрилів ЗСУ? Чи оновлять його? Про це – у матеріалі журналістів проєкту Радіо Свобода "Донбас Реалії".


 


"Бойові гелікоптери Мі-24 б’ють по позиціях противника, це дозволяє транспортним Мі-8 підійти ближче і висадити десант на ворожій території" – типовий сценарій військових навчань ЗСУ за участю гвинтокрилів.


"Якщо з транспортними вертольотами у нас більш-менш "ок", тобто вони у нас є, ремонтуються, капіталяться, якось хоч трошки худо-бідно модернізуються, то з ударними – проблема", – розповідає представник "Українського мілітарного порталу" Юрій Збанацький.


Ударний вертоліт в українській армії Мі-24 – радянська розробка 1970-х років. У 2014 році його активно застосовували на Донбасі.


"Вони виконували завдання щодо нанесення ударів по скупченнях бойовиків, прикривали сухопутні підрозділи. Переважно працювали некерованими ракетами С-5 – і практично це було основне озброєння. Тільки одиничні випадки були, коли використовувалися протитанкові керовані ракети", – зазначає редактор інтернет-ресурсу militaryaviation.in.ua Денис Томенчук.


Читайте також: У нас має бути ще потужніша армія – Зеленський на виставці зброї. ФОТО


Застарілим було не тільки озброєння на вертольотах, але і системи захисту, що робило їх вразливими для ПЗРК бойовиків. Як наслідок, у 2014-му ЗСУ на Донбасі втратили 10 гелікоптерів, половина з яких – Мі-24.


Після перших Мінських домовленостей авіація у боях участі не бере, вертольоти використовують для перевезення вантажів і евакуації поранених. У той же час восени минулого року штаб операції Об’єднаних сил показав відео, як Мі-24 збиває над Лисичанськом російський безпілотник "Орлан-10".


Ударний гелікоптер Мі-24


Озброєння ударних Мі-24, порівняно з 2014 роком, фактично не змінилося, кажуть фахівці. Модернізація, яку вони проходять – це заміна двигуна, встановлення нових систем захисту. Але не вирішується головна проблема – з лопатями, їх виробляють в Росії.


"Наразі абсолютно весь парк Мі-24 в Україні здебільшого стоїть на землі, не використовується через проблеми з лопатями до них. Підтримуються навички кількох екіпажів, їхнього ресурсу вистачить по лопатях, якщо щось дійсно серйозне почнеться – це на два-три тижні якихось заворушень і потім вони стануть повністю", – наголошує Юрій Збанацький.


А ось з модернізацією військово-транспортних Мі-8 – ситуація краща.


Читайте також: Україна збудувала унікальний корабель-розвідник. ФОТО, ВІДЕОТранспортний гелікоптер Мі-8


На підприємстві "Мотор Січ" у Запоріжжі виготовляють двигуни для оновлених українських вертольотів. Але їх модернізація полягає не тільки у цьому. Один з важливих етапів – установка нової авіоніки та інших допоміжних систем, у тому числі бойового модуля.


Про військову складову своїх гвинтокрилів на підприємстві розповідають неохоче. Але розповіли "Донбас Реаліям", як ремонтують машини.


?"Тут відбувається розстикування вертольоту на складові частини, тобто відділяється хвостова балка, центральна частина фюзеляжу залишається, вертоліт встановлюється на макетне шасі, "рідні" шасі йдуть в ремонт, вертоліт розбирається в обсязі, який вимагає керівництво по ремонту", – розповідає головний інженер ОП "Вертольоти Мотор Січ" Микола Зубко.


Микола Зубко


Все, що не роблять на "Мотор Січі", ремонтують на інших українських підприємствах. Зрештою, в Запоріжжі збирають Мі-8 модифікації МСБ.


"Я можу сказати, що це вже український вертоліт, хоча ми використовуємо при модернізації каркас, фюзеляж вертольоту типу Мі-8, але при цьому проходять великі зміни фюзеляжу. У зв’язку з тим, що ряд агрегатів виготовлявся в Російській Федерації, було прийнято рішення про те, щоб ці агрегати виготовляти у себе, в Україні. І таким чином частина агрегатів, особливо паливна система для двигуна, агрегатів навішування, обв’язки вертольотів, зараз навіть випускається в Україні",– розповів Микола Зубко.


Читайте також: Для оперативно-тактичного комплексу "Грім-2" зібрали 12 ракетних двигунів. ВІДЕО


Про кількість модернізованих вертольотів для ЗСУ тут відмовляються розповідати. Минулого року була заява про 23 гвинтокрили. Гелікоптери також модернізують на "Конотопському авіаремонтному заводі".


FacebookTwitter і YouTube

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте