КНДР прагне від США поступок

09 октября 2019 г., 23:57:00   94   0

Будинок для Кіма: що на піску свого невігластва звів Трамп


По-друге, Пхеньян хотів би зняття персональних і секторальних санкцій із північнокорейських підприємств, принаймні з тих, що є орієнтованими на експорт. Тому що наявний санкційний режим досить сильно б’є по КНДР і стримує, зокрема, китайсько-корейську співпрацю на півночі країни, де існують промислові регіони, які виготовляють товари для Китаю, які потім туди експортують.


По-третє, актуальним є питання поставок робочої сили Північною Кореєю до Китаю та країн Південно-Східної Азії. КНДР хотіла б, аби ці напрямки працювали.


Але основне бажання Пхеньяна – здійснення прямого діалогу між ним і Вашингтоном, аби час від часу відбувалися зустрічі лідерів КНДР Кім Чен Ина та США Дональда Трампа.


Тобто, в сухому залишку, Пхеньян прагне поступок із боку Сполучених Штатів. Не пакетом, а розтягнутих у часі. Тому що для Північної Кореї не існує актуальності електоральної логіки: для неї що п’ять років, що 25 – це одне й те саме, оскільки Кім Чен Ин не обирається, а є пожиттєвим лідером Північної Кореї.


А от Трампові доводиться думати про вибори, і для нього завжди актуальна електоральна підтримка. Тому, чим ближче до виборів, тим частіше він буде змушений говорити про те, що йому вдалося виступити миротворцем у питанні Північної Кореї і зняти загрозу КНДР для США. І він вибиватиме відповідні погодження з боку Пхеньяна.


Читайте також: Нищівний погляд Трампа: провідні інституції США паралізовані


Своєю чергою Пхеньян вибиватиме й вичавлюватиме із Трампа свої захтінки. І тут є велика загроза для США, оскільки частковий демонтаж і припинення запусків ракет іще не означає остаточної відмови Північної Кореї від ракетної програми та денуклеаризації Корейського півострова.


Більше того, такими діями Трамп розколює партнерство з Південною Кореєю та Японією, які залежні від американської парасольки безпеки. Тому ці країни будуть змушені вдаватися до асиметричних дій, наприклад, досягати тих чи інших компромісів із Пхеньяном. А це, з одного боку, розколює єдність у протистоянні Північній Кореї, а з іншого – Китаю. Тому що Китай підтримує Північну Корею, і це загальновідомий факт. Китай це робить заради боротьби із загрозами, які існують для нього із боку США.


Крім того, в заяві міністерства закордонних справ КНДР наголошувалося, що доля подальших переговорів між США та КНДР залежить винятково від позиції Штатів, а термін визначений до кінця поточного року. Що означає цей термін, і що КНДР почне робити, якщо США не задовільнять її забаганки?


Передусім Північна Корея відновить запуски ракет і продовжить свою ядерну програму. У КНДР не робитимуть жодних навіть демонстративних кроків, а просто дозволять зробити витік інформації про випробування. Цього буде достатньо для того, щоб показати, що вони налаштовані серйозно.


Крім того, у КНДР розуміють, що вже за кілька місяців США будуть занурені у президентський виборчий процес, і Трампові буде не до Північної Кореї – він буде зосереджений на вирішенні внутрішньополітичного кейсу. А поки що із Трампа можна вибити якісь зовнішньополітичні поступки. Тому Пхеньян і намагається це робити.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте