Судове рішення не зупиняє ліквідації УПЦ КП – архієпископ Євстратій

12 сентября 2019 г., 19:30:00   49   0

коментує речник Священного синоду Православної церкви України архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря)


З юридичної мови – на звичайну.


Читайте також: Грецька церква фактично визнала автокефалію ПЦУ – Епіфаній


Пресслужба Митрополії оприлюднить офіційну позицію. Але враховуючи актуальність питання, вже поділюся тут певними міркуваннями.


1. Позов почесного патріарха Філарета стосується Міністерства культури та його наказу від 30 січня 2019 року. Однак ліквідація релігійної організації "Київська патріархія УПЦ КП" передбачена не цим наказом, а рішенням Помісного собору УПЦ КП від 15 грудня 2018-го. Тому причина, з якої суддя виносить рішення "забезпечення за позовом" у питаннях, які самого позову не стосуються, а саме обмежує діяльність ліквідаційної комісії, про яку в оскаржуваному наказі Мінкульту ані слова – м‘яко кажучи, не зрозуміла. Або навпаки – ця причина добре зрозуміла, враховуючи, що останнім часом у новинах повідомляють саме про цей суд...


2. Рішення суду буде оскаржене. Воно також не зупиняє того вже доконаного факту, що релігійна організація "Київська патріархія УПЦ КП" – залишається у стані ліквідації.


Читайте також: Архієпископ Євстратій пояснив, чому критика Томосу не має рації


3. Інформаційний шум навколо рішень суду та раптовість і дивні обставини їхньої появи добре вкладаються в логіку російської кампанії з "недопущення" визнання Грецькою церквою автокефалії Церкви Української. У цю кампанію вкладено шалені ресурси. Очевидно, що якийсь рядок у "плані розподілу" був виділений на судові справи. Але з того для замовників нічого корисного не вийде. Як завжди.


4. Дякувати Богу, окрім Окружного адмінсуду Києва є ще дві судові інстанції над ним, які здатні приймати рішення згідно із законами.


5. Тим паче суд не може втручатися у внутрішні питання Церкви, в яких компетентними є винятково церковні соборні органи. Якщо держава дозволить суду незаконно втручатися у такі питання – наша Церква мовчати не буде. Як і всі, хто вболівають за її краще майбутнє.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте