Кучма був Україною червоних директорів, Ющенко – хутору, а Зеленський є Україною "раёна"

17 июля 2019 г., 16:00:00   11   0

Генпрокуратура просить арештувати майно екс-президента України


Яник був Україною криміналу, який переміг і комуністів, і червоних директорів, і нових хуторян. Але програв народу, якого, як він думав, він давно опустив як "лохів".


Порох був Україною пострадянського бізнесу. Який уже не червоний, а трохи жовто-блакитний, з червоними вкрапленнями. Суміш національної ідеї і гешефту.


Зеленський є Україною нового явища – раЁна. Раён – це те, чим міг стати український середній клас, але не став. Ще не має власних будинків, але давно виїхав з села. Живе у багатоповерхівках.


Екосистема раёна дуже специфічна. Тут треба вміти вчасно дружити, вчасно бити в морду, вчасно тікати. І завжди діяти швидко. Романтика, хамство, романтика – залежно від обставин.


Читайте також: Зеленский и олигархи. Одни гневно осуждают, другие сдержанно поддерживают. В суть не вникает никто – политолог


Українська демократія на початку ХХ століття мала йти через село. На початку ХХІ століття вона має йти через раён. Зеленський це зрозумів раніше від інших, бо він сам – раён. Раён 95.


Раён – це не добре і не погано, це реальність. Більшість із нас – звідти. Ми ж усі хочемо демократії, інклюзивності і т.д. Просто ми забуваємо, що сьогодні наша демократія і інклюзивність – це раён.


Раён може стати авторитарним, бо він живе за логікою сили. На етапі раёну ще немає інституцій, які все балансують. У цьому найбільша небезпека. Ми уявляємо демократію як грецьку Агору, а виходить поки троєщинський ринок. І йому треба якось вирости до рівня агори. Якої насправді ніде не було – просто ідеальний і красивий образ, до якого всі прагнуть.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте