Нині доля ймовірного поховання Богдана Хмельницького повністю залежить від Мінкульту

17 июля 2019 г., 13:11:00   36   0

заявила, що знайшла поховання засновника української козацької держави Богдана Хмельницького. Ця новина миттєво облетіла чи не всі ЗМІ. А 8 липня в конференц-залі Інституту історії України НАН України відбулася всеукраїнська науково-практична конференція “Усипальниця Гетьмана Богдана Хмельницького: історія, міфи, сучасний стан”.


Участь у ній взяли третій президент України Віктор Ющенко, директор Інституту історії України Валерій Смолій, митрополити Православної церкви України черкаський Іоан та львівський Димитрій, провідні українські науковці з різних академічних установ, університетів та музеїв.


стало відомо, що насправді в Іллінській церкві в Суботові, яка зображена на 5-гривневій банкноті, станом на сьогодні ще нічого не знайшли. Була лише виявлена за допомогою георадару чітка тривимірна аномалія у центральній частині споруди, довжиною три і шириною 1,3 метра. Цей об’єкт за розмірами цілком походить на підземну крипту або ж склеп. Для того, щоб з’ясувати, що приховує аномалія, потрібно пробурити в підлозі церкви отвір та запустити в нього спеціальний прилад із відеокамерою. Але дозволу на проведення таких робіт керівництво Національного історико-культурного заповідника “Чигирин” і Міністерства культури України не дає. І схоже, що пришвидшити процес досліджень, обійшовши тривалу дозвільну процедуру, членам громадського об’єднання не вдасться.


Читайте також: Більшість народів проблему ідентифікації пройшли ще у 19 столітті. Україна – ні


Згідно з літописом Григорія Граб’янки, тіло засновника козацької держави викинули з могили в Іллінській церкві 1664 року за наказом гетьмана коронного Стефана Чарнецького. Але місцеві перекази стверджують, що українського гетьмана козаки перепоховали в Холодному Яру ще до появи тут польського війська. Відомостей про плюндрування могили Хмельницького в Суботові не збереглося в жодному історичному документі чи спогадах поляків про події середини 1660-х років. Це переконливо показав у своїй доповіді доктор історичних наук, модератор конференції Тарас Чухліб. Переказ у літописі Граб’янки, написаний на початку XVIII століття, міг бути свідомою містифікацією літописця, яка мала на меті демонізацію, як антигероя, Чарнецького і поляків взагалі.


Київська кухня часів Богдана Хмельницького: шляхетські прянощі та київський аперитив


Голова ГО “Великий льох”, народний депутат України Павло Костенко в своєму виступі зазначив: “Російська імперія століттями знищувала та приховувала будь-яку інформацію, яка стосувалася теми національної ідентичності українців. А коли не могла викорінити історичну пам’ять – нав’язувала міфи. Внаслідок такої пропаганди ми навіть не знаємо, де поховано більшість українських гетьманів та інших видатних українців, завдяки яким Україна сформувалася як держава”.


Сьогодні настав час розвінчувати ці міфи. Залучивши новітні технології нині маємо шанс розгадати таємниці минулого, викрити містифікації, створити меморіали національних героїв.


Скоро зміниться керівний склад Мінкульту. Можливо, нові чиновники не будуть чекати хабаря і швидко дадуть дозвіл на необхідні дослідникам роботи в Іллінській церкві. Тоді й почуємо продовження, а може й закінчення цієї майже детективної історії, що триває вже понад 350 років.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте