Як нова справа допомагає колишнім бійцям АТО адаптуватися

21 мая 2019 г., 10:24:00   63   0

Ілюстраційне фото


Трохи більше року я провів в зоні бойових дій. Коли тільки приїхав назад до Києва переді мною постало питання – що далі?


У пошуках відповіді я з головою поринув у дослідження нових можливостей, отримання знань та ідей.


Саме зміна діяльності і занурення в нову справу дали переключитися, швидко адаптуватися після АТО, повністю змінити своє життя і почати кар'єру в IT з нуля.


Секрет в мотивації. Як би банально це не звучало, але тільки якщо ти справді хочеш почати з початку, у тебе є шанс не думати про зайве і присвятити себе новій справі.


З власного досвіду, через тиждень після зони АТО я повернувся на колишнє робоче місце, менеджером по роботі з ключовими клієнтами в фірмі з доставки води.


Через якийсь час зрозумів, що це не те, і я вже не той. Тому пішов на курси баристи, почав вивчати  як відкрити свою кав'ярню. І десь через півроку я здійснив цю мрію.


Мені дуже допомогла нова справа, тому що коли ти постійно працюєш, немає часу на погані думки. Є нова мета і це найважливіше.


Читайте також: Сергій Притула: У нашого народу є титановий хребет!


Бажання – це тільки половина шляху. Я знаю багатьох людей, які хотіли щось змінити, міняли роботу, йшли на курси або ж починали свою справу, але з різних причин не закінчували розпочате.


Хтось загруз у проблемах, комусь не вистачило мотивації. Але є і багато успішних прикладів як Veterano піца, Veterano Брауні та інших ініціатив колишніх бійців АТО.


У мене була своя кав'ярня в ЖК на Позняках, спальному районі Києва. Оскільки я працював сам на себе, то було досить багато вільного часу і мене це не влаштовувало, хотілося більшого.


Так я почав захоплюватися сферою IT, спочатку малював банальні сторінки з рецептами печива в html. Далі я звернувся в центр допомоги колишнім бійцям АТО – AXIOS з метою знайти якісь курси. Там мені підібрали курси "QA lite", на яких я провчився півроку.


Натрапив на SCRUM, який мене вразив. Прочитав книгу, детально вивчив цю тему. Пам'ятаю, ще дуже довго проводив гарячі дискусії з моїми друзями-програмістами про SCRUM як методику організації роботи команд.


Випадок теж відіграє свою роль. Коли сильно чогось хочеш, відбуваються щасливі випадковості, і вони допомагають досягти мети.


Якось у кав'ярні я знову вступив у дискусію про SCRUM з однією з моїх частих гостей. Це була Вікторія – тестувальниця однієї з великих українських ІТ-компаній – GlobalLogic.


Ми розговорились, я розповів їй про своє захоплення технологіями і бажання навчитися чомусь новому.


Вікторія допомогла мені пройти навчальну програму на тестувальника, яку написала сама. Я поступово проходив курс, мій ментор перевіряла завдання і допомагала справлятися із завданнями, з якими виникали труднощі.


Але завзятість виграє в будь-якій битві. За півроку я вивчив практично з нуля англійську, 5 базових технічних предметів – від адміністрування Unix систем до SQL. А також навчився тестуванню програмного забезпечення з нуля.


На завдання, які тестувальники витрачають пару годин, я витрачав по два тижні.


Я займався цілодобово – вдень у мене була робота, а кожного дня до 3-4 ранку я вчився. Ці півроку були розписані по секундах.


Потім я дізнався про GL BaseCamp, курси від GlobalLogic. Саме цей курс був присвячений Embedded-рішенням (програмне забезпечення, яке працює на пристроях, відмінних від комп'ютера, планшета або смартфона, наприклад, wi-fi-роутер, розумні підлогові ваги або навіть якийсь вузол автомобіля), одному з найперспективніших напрямків в IT. Я пройшов інтерв'ю і виконав тестове завдання для програми.


Через пару тижнів після закінчення курсів, мені подзвонили і запропонували спробувати себе в ролі стажера-тестувальника.


Далі більше. Зараз я вже займаюся навчанням фахівця-початківця, ми зустрічаємося на каву, я даю йому завдання, відповідаю на всі питання і постійно підтримую.


Сам вивчаю мову програмування java, хочу рости далі.


По закінченню бойових дій я перейшов з статичного стану в динамічний. Я знаю багато хлопців, які стали більш активними – вони пішли на курси, відкрили свій бізнес. Всі хочуть розвиватися, не сидіти на місці, а почати нове життя.


Наприклад, прямо біля мене сидить мій бойовий товариш з 95 бригади, він мені допомагає з подальшим зростанням.


Читайте також: Атовці пишуть книжки, щоб урятувати своє життя і багатьох інших


Я хотів сказати всім хлопцям, які щойно повернулися з АТО, що якщо ти хочеш щось зробити, не потрібно довго думати, що у тебе не вийде, потрібно просто брати і робити, обов'язково використовувати всі доступні можливості.


В Україні всі хочуть змін, але якщо кожен буде починати навіть просто з себе і направляти оточуючих, світ значно зміниться.


Денис з побратимамиПідписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Читайте еще

Последние новости
Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте