Сигнали для президента: 10 червоних ліній, які не можна перетинати

16 мая 2019 г., 00:02:00   45   0

За роки незалежності в Україні так і не було подолано численних розламів у тілі держави, пише для "Тижня" Володимир Василенко


Жоден український президент і жоден уряд не проводили системної україноцентричної гуманітарної політики. Завдання нового президента, якщо він хоче бути успішним, – приділити цьому чільну увагу та провадити політику, усвідомлюючи, що Україна повинна виробити системні заходи протидії гібридній війні, яку веде Росія проти України.


При цьому варто мати на увазі, що йдеться не лише про збройну агресію. Гібридна війна ведеться за чотирма напрямами: мовно-культурним, інформаційно-пропагандистським, історичної пам’яті та конфесійним. Метою такої війни є знищення української ідентичності, а відповідно й української державності. Цьому можна протидіяти, лише чітко й потужно здійснюючи системну україноцентричну гуманітарну політику.


Це не український винахід. Кожна успішна європейська держава провадить націєцентричну внутрішню та зовнішню політику. Й Україна, якщо хоче бути успішною, повинна також стояти на позиції пріоритетності національних інтересів у всіх сферах: гуманітарній, економічній тощо. Тому україноцентризм є нормою, порушення її призвело до втрат, яких Україна вже зазнала й іще може зазнати в майбутньому.


Читайте також: Помилка, яка дорого коштуватиме Зеленському


Ось десяток червоних ліній, які за жодних обставин не можна переходити, інакше виникне загроза державності України. Якщо навіть деякі з них будуть перейдені, це призведе до внутрішніх конфліктів, хаосу та знищення Української держави. Йдеться про:


1. Неприпустимість відмови від європейського та євроатлантичного цивілізаційного вибору, від курсу на повноправне членство України в ЄС і НАТО.


2. Неприпустимість внесення правок до Конституції чи ухвалення законів, які означали б відмову від унітарного державного устрою України в будь-яких варіантах.


3. Неприпустимість запровадження національно-територіальної автономії.


4. Неприпустимість запровадження двопалатного парламенту чи федеративного устрою. Неприпустимість поділу України на кілька великих адміністративно-територіальних одиниць та обрання керівників таких одиниць всенародним голосуванням громадян, які мешкають у їхніх межах.


5. Неприпустимість надання окремим регіонам України особливого статусу.


Читайте також: Спочатку Жуков замість Григоренка, а там і до реваншу недалеко


6. Неприпустимість скасування інституту президентства.


7. Неприпустимість обрання президента парламентом, а не всенародним голосуванням.


8. Неприпустимість запровадження парламентської форми правління.


9. Неприпустимість запровадження подвійного громадянства.


10. Неприпустимість будь-яких дій, що підривають статус української мови як єдиної державної. Скажімо, через надання російській або іншим мовам меншин державного чи ще якогось офіційного статусу.


Незалежною, демократичною, успішною державою може бути лише українська Україна. Потужним інструментом розбудови саме такої країни має стати українська мова. Подібно до того, як французькою була творена Франція, німецькою – Німеччина, польською – Польща, турецькою – Туреччина тощо.


Варто усвідомлювати, що Україна втратила саме ті регіони, де протягом тривалого часу зусиллями місцевих еліт і потуранням центральної влади культивувалося зневажливе ставлення до української мови, ще з радянських часів тривала русифікація та відбулася тотальна зачистка всього українського. Якщо не буде побудовано української України, тоді вона просто перетвориться на частину "русского мира".


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте