Декларації кандидатів у президенти: ікони, 18 гривень доходу за рік і 4 тисячі на рахунках

11 января 2019 г., 22:01:00   59   0
Декларації кандидатів у президенти: ікони, 18 гривень доходу за рік і 4 тисячі на рахунках

Декларації вже зареєстрованих кандидатів у президенти викликають запитання. Професор-бджоляр їздить на Infinity. Екс-голова СБУ пише, що заробив за рік лише 18 грн. Перша леді Львова заробляє в чотири рази більше, ніж чоловік. Голова Партії соціал-демократів орендує житло – свого в нього нібито немає. А екс-міністр екології заробив за рік, здаючи нерухомість в оренду, приблизно 4,7 млн грн.

Українці жартують, що бюлетень на виборах буде «кілометровий», адже впродовж усієї осені близько двох десятків осіб заявляли про участь у виборах. Але станом на 11 січня Центральна виборча комісія зареєструвала лише п’ятьох кандидатів, які боротимуться за пост президента нашої країни.

Одна з центральних тем, на якій спекулюють майбутні кандидати на пост президента, – боротьба з корупцією. Але наскільки вони відкриті перед виборцями?

Журналісти  вирішили з’ясувати, чим володіють люди, які офіційно заявили про свої президентські амбіції. Декларацій за минулий рік ще немає, тому ми використовували документи за 2017 рік.

Професор кафедри конярства та бджільництва

Почнемо із самовисуванця й нового обличчя в українській політиці – Віталія Скоцика. Йому 47 років, мешкає в Києві, має вчене звання професора кафедри конярства та бджільництва Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Згідно з декларацією дохід сім’ї Віталія Скоцика у 2017 році склав 2 649 475 грн. У самого Віталія три джерела доходу, основний – підприємницька діяльність. Два інших – викладання та співголовування в Аграрній партії (щоправда, партія не стала висувати Скоцика на пост президента). Із грошових активів на власному рахунку в «Райффайзен Банк Аваль» кандидат має 689 187 грн, 30 тис. дол. і 250 тис. дол. готівкою у спільній власності з дружиною Тетяною.

Їздить самовисуванець на Infinity QX80 2015 року вартістю 1,8 млн грн, а дружина Тетяна – на Volkswagen New Tiguan 2017 року вартістю 1,4 млн грн.

У сім’ї Скоциків п’ять земельних ділянок загальною площею 11 581 кв. м, а також житловий будинок у Київській області площею 187,5 кв. м, квартира в столиці площею 67,4 кв. м і житловий будинок на 1419,2 кв. м.

Віталій Скоцик третій праворуч

У дружини Садового дохід у чотири рази вищий, ніж у чоловіка

Андрія Садового 3 січня висунув у кандидати на пост президента з’їзд партії «Самопоміч». До речі, після нього здійнялася хвиля дискусій про вплив релігії на політику. Дружина мера Львова Катерина Садова-Кіт заявила, що їй «явився Ісус» і сказав: «Іти й перемагати».

Але роль дружини в родині Садових не обмежується релігією та дітьми (їх п’ятеро). Якщо вірити деклараціям, саме вона займається фінансовою кухнею.

Судіть самі. У 2017 році кандидат у президенти України, мер Львова Андрій Садовий отримав зарплату в розмірі 491 780 грн. У той же рік його дружина заробила понад 2 млн грн. Готівкою вона зберігає 10 тис. дол. та 15 тис. грн. У мера на банківському рахунку менше 4 тис. грн.

Садовий – власник організації «Інститут освіти» у Львові, член благодійної громадської організації «Інститут розвитку міста», а також у нього всі права на торгову марки «Знак «Самопоміч». Решта – на дружині.

Їхня сім’я мешкає у Львові в будинку площею 660 кв. м і вартістю 4 млн 511 тис. грн, яким володіє, знову ж таки, дружина, Катерина Кіт-Садова. У власності дружини Садового числяться дві земельні ділянки у Львові, площею 702 і 301 кв. м, також вона орендує ділянку площею 43 кв. м. З лютого 2012 року Кіт-Садова володіє автомобілем Merсedes-Benz 2012 року випуску вартістю 667,5 тис. грн на дату придбання, а з травня 2017-го – автомобілем Skoda 2017 року випуску вартістю 968,7 тис. грн.

У сім’ї Садових свій, досить великий медіаресурс, яким за документами володіє дружина (холдинг «Люкс», у який входять «24-й канал», сайти 24tv.ua і Zaxid.net, радіо «Люкс ФМ»).

Бездомний соціаліст Каплін

Сергія Капліна висунула Соціал-демократична партія. Каплін знімає квартиру в Полтаві площею 84,2 кв. м і житловий будинок в Києві площею 203,90 кв. м. Інформації про те, що він власник нерухомості, немає. У нього у власності є лише авто Kia вартістю 120 тис. дол. і кредит у банку на 99 067 грн

Річний дохід у 18 гривень

Валентина Наливайченка висунула політична партія «Суспільно-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість». Згідно з декларацією він за 2017 рік отримав 18 (!) грн доходу у вигляді дивідендів від «Райффайзен Банк Аваль». Водночас його дружина Олена заробила 39,4 тис. грн. Але на її рахунку в банку «Хрещатик» зберігається 3,2 млн грн.

Цікаво, що Олена Наливайченко, як і чоловік, отримала й задекларувала 18 грн дивідендів від «Райффайзен Банк Аваль».

Дружина Наливайченка володіє квартирою в Києві площею 379,4 кв. м, паркомісцем площею 16,9 кв. м, двома земельними ділянками площею по 1 тис. кв. м у селі Літочки Броварського району Київської області, земельною ділянкою площею 2 тис. кв. м у селі Рожни Броварського району та дачним будинком на 357 кв. м там же. Також їй належать 50% квартири в Києві (72,9 кв. м), інша частина належить дочці Ользі.

У самого кандидата в президенти є лише земельна ділянка площею 1,2 тис. кв. м у селі Михайлівка-Рубежівка Києво-Святошинського району.

Ікони й коштовний годинник: чим володіє найбагатший кандидат

Колишній міністр екології Ігор Шевченко, за даними декларації за 2017 рік, найбагатший з усіх, хто на даний момент зареєстрований ЦВК. Його доходи за 2017 рік становлять 4 695 888 грн.

Він задекларував 3,85 тис. кв. м нерухомості, 1,8 млн дол. і 850 тис. євро. Шевченко носить годинник Audemars Piquet і Cartier, володіє іконами Спаса Вседержителя і Козелецької Богородиці, дивиться проектор SIM2 за 522 тис. грн і телевізор Samsung за 256 тис. грн.

Серед транспортних засобів зазначені Toyota Land Cruiser 200 2011 року випуску вартістю на момент придбання 786,3 тис. грн і Mercedes-Benz CLK 500 2002 року випуску вартістю на момент придбання 108 тис. грн.

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте