В Україні вводять нове маркування харчових продуктів: що зміниться

06 декабря 2018 г., 20:18:00   27   0


Верховна Рада проголосувала за законопроект №8450 "Про інформацію для споживачів харчових продуктів". Він вводить нові правила щодо маркування продуктів. 


Законодавчим актом встановлено правові та організаційні засади надання споживачам інформації про харчові продукти з метою забезпечення високого рівня захисту здоров’я громадян та задоволення їх соціальних та економічних інтересів.


Виробнику заборонено використовувати інформацію, що може вводити споживача в оману. Особливо щодо властивостей і характеристик харчових продуктів і наслідків їх споживання.


Читайте також: Їжа, яка стає небезпечною після розігрівання


Законопроект обов'язує робити написи на упаковках читабельними. Обов'язкова інформація про харчові продукти не повинна бути захованою чи спотвореною текстом чи картинкою.


Виробник має вказувати на упаковці інформацію про вміст у харчових продуктах харчових добавок і допоміжних речовин, які можуть викликати алергічні реакції або непереносимість.


Читайте також: Піст, наука, довголіття: відповіді на всі питання від дієтолога


Також на упаковці має бути вказано інформацію про те, чи піддавався продукт заморожуванню і розморожуванню, застосування нового підходу до зазначення терміну придатності продукту залежно від того, чи є продукт таким, що швидко псується. 


Очікується, що реалізація законопроекту дозволить створити результативний механізм інформування споживачів про харчові продукти або інгредієнти, їх склад і поживну цінність, спосіб споживання.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте