Політолог: Мораторій на підвищення – це дуже сумнівний спосіб боротьби з цінами на газ

09 ноября 2018 г., 12:49:00   56   0
Політолог: Мораторій на підвищення – це дуже сумнівний спосіб боротьби з цінами на газ

Чому я не особливо люблю мораторії? Мораторії на підвищення – це дуже сумнівний спосіб боротьби з цінами на газ.

По-перше, його одразу можна оскаржити як "неринковий" і спертися у цьому скасуванні на позицію "західних партнерів".

По-друге, пряме регулювання цін державою ніколи нічого доброго нікому не приносило. І я тут не про Венесуелу. Я про можливості для маніпуляцій і тиску. Як вам, наприклад, можливість заморозити взимку якесь місто? Чому? Бо мораторій. Отже, можна казати про нестачу фінансів і на цій підставі робити все. Ми всі ці мораторії пережили у 90-ті роки.

Очевидно, що зараз мораторій ніхто не введе. А що робити? Немає кращих механізмів за ринкові. Недавно у нас всі дуже сміялися з одного західного чиновника, який казав, що тарифи у нас знизиться, коли запрацює ринок. Мовляв, от який дурний. А він просто казав не про наш ринок, а про ринок інших стран. Який справді ринок.

Ну і про нормальний ринок праці не забуваймо. Бо зараз середній українець знаходиться у стані кріпака, і всі ці "пільги" - лише додаткові пута, що роблять його залежним від "дядь", а він сам повинен заробляти, платити податки і контролювати цих "дядь", які лише так можуть справді стати "найманими робітниками".

А мораторії – інструмент з минулого. Особисто мені цікавіше побачити моделі справедливого тарифоутворення та моделі адекватної оплати праці та монетизації пільг.

Петро ОЛЕЩУК

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте