Коли твій наставник – інстаграм, а успішність визначають лайки

16 мая 2018 г., 21:28:00   28   0

Страшно, коли тобі 20, твій ментор – інстаграм. Ознака успішності – лайки. А форма самовираження – селфі та сторі. Про це для "УП. Життя" пише журналіст та телеведуча Яніна Соколова.


У такій комбінаціі людина у пубертатному віці приречена на утопію. Як психологічну, так і моральну.


Із грудня я – ментор. Живий, щотижневий ментор 20 молодиків Скрін Скул. Кіношколи, яку ми відкрили зовсім з іншою метою. Хотіли випускати фахівців екрану. А стали випускати успішних людей. 


Останні півроку кожен мій ранок розпочинається із допису у групу тих, хто прийшов за професією, а як бонус – отримав вірного друга, з досвідом, пережитими невдачами, виграною війною із комплексами і осудом суспільства, де прийнято мочити, а не прийнято підтримувати.


Читайте також: Чому молодь їде з села – нецікаві відповіді на непотрібні питання


Менторство – це те, до чого вже давно звик Захід на національному рівні.


Візьмемо американців. Де б ти не з'явився в Америці, тобі всюди у спину звучить фраза: "Давай, друже! Ти зможеш! Не звертай з наміченого шляху. Шли до дідька всі сумніви. У тебе вийде!".


В Україні підтримувати – це зраджувати собі. Засудити ж – свята справа. І не кажіть мені, що вони, мовляв, за океаном роблять це не щиро. Вам гидко від їхніх білозубих усмішок й американського: "Wow! You will do it! Good luck!"Засуджувати – зло. Підтримувати із будь-яким бекграундом – шлях до здорового соціуму.


Мені 17. Я в 11 класі русифікованої гімназіі міста, де перспектива після закінчення фізматгімназіі, а згодом і інституту тільки одна – завод "Запоріжсталь". Навколо розгублені однолітки. У голові – каша. Мама у пубертатній свідомості – не авторитет. У навушниках Земфіра і ціла шухляда рецензій на кінофільми. Так і не надісланих до приймальної комісії Карпенка-Карого. Місто відрізане від української культури. Спитати  поради ні у кого. Інтернету тоді не було.


Я пам'ятаю ночі сліз і постійного пошуку себе, долання сумнівів, комплексу меншовартості і апатії. Моїм ментором тоді був мій характер. Він підштовхнув мене піти на пошту, купити конверта, написати листа і відправити стос підліткової писанини до Києва… Далі програш. Новий вибір. І новий рік спроби. Мій ментор-характер не зрадив і я врешті знайшла себе…


Читайте також: Перенасичення у всьому. Як через соцмережі ми втрачаєм інтерес до живого спілкування


Характер. Це те, чого я як ментор постійно добиваюся від студентів. Не будь ганчіркою, страх – дурень, лінь – пінь, а цілодобий інтернет- радіація. Я сварюся з ними. Інколи матом. Вибачаюся і кажу, що людина з характером може мати слабкості. Вибачають. І слухають ще більш уважно. Ані 20. Вона вчиться в економічному вузі і мріє стати телеведучою.


Кожен день Ані починається з листа мені. Ми домовилися аналізувати, чому вона боїться червоної кнопки. Це такий піптик на камері. Коли починається відеозапис, Аню ніби підміняють. Її обличчя набуває комуністичних кольорів, голос здригається, а руки стають вологими.


На питання: "Чому?" Аня ніяково відповідає: "Помилятися соромно. Люди вважатимуть тебе тупим.


Коли я була мала, мама завжди називала мене тупою, коли я не могла з першого разу зробити дз з алгебри.


Я так від цього злилася, що назло їй закінчила школу із 12 балами з алгебри і вступила до економічного вузу. На зло. А тепер відчуваю, що не можу більше це терпіти, бо це…не моє".


Бути ментором – як смажити сирники. Тримати купи важко, коли маса сиркова і не має достатньо борошна. 


Моя справа – продукувати борошно. На перший погляд, це білий пил (інколи він такий, як ви подумали), який з кожним грамом слів, смс, переконань перетворюється на кілограм добротного "цементу".


Наситьте Ваше життя пилом. І отримаєте успішний десерт. 


Менторство – це кулінарія. І я беруся її дослідждувати. Рецепти шукайте у наступних текстах. Нехай у вас все вийде!


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Читайте еще

Последние новости
Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте