У Мінську домовилися про відновлення мобільного зв`язку в ОРДЛО

14 марта 2018 г., 19:35:00   87   0

Сьогодні, 14 березня, в Мінську відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі, повідомляє прес-секретарка українського представника в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер


Незважаючи на оголошене "весняне перемир'я", безпекова ситуація залишається тривожною. Як і під час попереднього "різдвяного перемир'я", спочатку спостерігалося зменшення кількості порушень режиму тиші; за даними ООН упродовж січня-лютого 2018 року на Донбасі не зафіксовано жодної загибелі цивільних осіб. Проте сталого миру так і не забезпечено. Так, із 5 по 12 березня 2018 року з боку РФ/НЗФ зафіксовано 29 обстрілів, із них 28 були прицільними. При цьому дев'ять разів було використано зброю, заборонену Мінськими угодами, зокрема 80-мм та 120-мм міномети.


Читайте також: Чому не варто покладатися на миротворчу місію ООН на Донбасі


Задля настання всеосяжного миру на території Донбасу РФ має здійснити відповідний вплив на ОРДЛО і припинити постачання техніки, озброєння, палива та найманців через неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону; забезпечити безперешкодний доступ співробітникам СММ ОБСЄ до всієї території ОРДЛО із прикордонними ділянками включно; вивести з території Донбасу всі НЗФ, озброєння, техніку.


Дотримання всього пакету Мінських угод – ключ до подальшого врегулювання ситуації на Донбасі. Меморандум від 19 вересня 2014 року слід виконати в повному обсязі – це й питання дотримання лінії розмежування, яка була встановлена цим документом та передбачала, зокрема, український контроль над Дебальцевим; демілітаризація Кальміуського, Саханки, Кумачово, Новоазовського; створення в прикордонних районах зон безпеки.


Триває робота зі звільнення заручників. При цьому наполягаємо: на всіх етапах звільнення людей профільні міжнародні організації повинні здійснювати прискіпливий моніторинг усього, що відбувається – насамперед це передбачає їхній безперешкодний доступ до незаконно утримуваних осіб.


Читайте також: Абонент в окупації: розрив іще однієї ниточки зв'язку


Крім того, необхідно розблокувати реалізацію важливої гуманітарної ініціативи щодо створення тристороннього механізму з пошуку зниклих безвісти за участі України, РФ і Міжнародного комітету Червоного Хреста.


У рамках підгрупи з соціально-економічних питань досягнуто домовленості щодо алгоритму відновлення мобільного зв'язку на території ОРДЛО. Ця робота відбуватиметься силами компанії "Водафон Україна" за участі ОБСЄ з дотриманням українського законодавства.


Надзвичайно важливо, аби РФ виконала свої обіцянки та вплинула на ОРЛО з метою відкриття КПВВ "Золоте".


Українська сторона також укотре озвучила вимогу невідкладно повернути рухомий склад "Укрзалізниці" – йдеться про понад 30 тисяч вантажних та пасажирських вагонів і більш як 300 локомотивів.

Читайте еще

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте