Дебати у Франції: вразливість Ле Пен і додаткові бали Макронові

04 мая 2017 г., 23:00:00   53   0

Вчорашні, 3 травня, дебати між лібералом, прихильником Європейського Союзу та міцної єврозони Еманюелем Макроном і проросійською націоналісткою Марін Ле Пен, яка виступає за вихід Франції з ЄС, НАТО і повернення до національної валюти

– франка, – завершилися поразкою останньої, пише у своєму блозі на "Новому часі" аспірантка Університету Марії Кюрі-Склодовської Олександра Іванюк.

Дебати у Франції радше сприймаються як шоу, де щоразу застосовуються різноманітні PR-штучки, психологічні прийоми й лунають пафосні вислови, що їх потім розбирають на цитати й активно обговорюють упродовж усієї кампанії. Наприклад, до історії увійшла відома цитата правого політика Валері Жискар д`Естена під час президентських дебатів із лівим Франсуа Міттераном: "Vous n`avez pas Monsieur Mitterrand, le monopole du cœur!" ("Ви не маєте монополії на серце, месьє Міттеране!"). Цю фразу майбутній президент д`Естен повторив тричі під час дебатів, щоразу жбурляючи її у потрібний момент, і виграв. А минулі дебати поміж теперішнім президентом Франції Франсуа Олландом і попереднім Ніколя Саркозі відзначилися тим, що Олланд із п`ятнадцять разів повторив фразу "Moi président de la République" ("Я, як президент республіки"), перегравши Саркозі.

Читайте також: Вибори у Франції: Макрон – очевидний фаворит другого туру

Попри показовий і психологічний складники дебатів, перед другим туром виборів вони не мають визначального значення, адже останній бій ведеться за голоси невизначених виборців, яких у Франції всього 18%. Здебільшого це ті, хто в першому турі голосував за Франсуа Фійона, який належить до правого політичного спектру. Окрім того, висока активність французьких виборців у першому турі (77%) навіть без дебатів забезпечувала Макронові відрив від суперниці принаймні у 20%. Щоправда, дорога до другого туру була для ліберала нелегкою: по дорозі йому довелось поборотись із харизматичним лівим політиком Жак-Люк Меланшоном, який почав стрімко набирати голоси перед першим туром після надзвичайно вдалих для нього дебатів, а також із досвідченим правим Франсуа Фійоном, корупційний скандал довкола якого фактично уможливив успіх Макрона.

Фрази, які лунали найчастіше під час учорашнього спілкування поміж Макроном і Ле Пен були не так пафосними, як дошкульними й інколи образливими з обох сторін. Макрон багато разів закликав Ле Пен перестати верзти дурниці, а остання, у свою чергу, закидала суперникові брак пошани до неї та жінок загалом. Кожна відповідь Ле Пен починалась з обвинувачень у бік Макрона, нервовим хіхіканням, удаваними посмішками й відвертою зневагою, тим часом як Макрон постійно наголошував на тому, що Ле Пен уникає відповіді на питання й наче мантру повторював, що його суперниця немає жодного плану змін, а всі її заяви – не більше ніж голослівні декларації.

Коли ж нарешті доходило до розмов по суті, Ле Пен не вдалось приховати, що детально вона не знається не лише на економіці та принципах функціонування зони євро (якого пропонує "частково позбутись"), але й не до кінця орієнтується у власній виборчій програмі. Була мить, коли вона марно намагалася прочитати заготовлену заздалегідь відповідь, а Макрон підловлював її на кожному кроці, намагаючись узагалі не зазирати в нотатки.

Читайте також: На дебатах Макрон зробив із Ле Пен посміховисько – Кантор

Градус напруги і рівень агресії, який від початку задала Ле Пен, був таким високим, що мериторичний складник і розмови про основні пункти виборчих програм кандидатів залишилися поза фокусом уваги глядачів, адже більшість часу політики вправлялись у тому, аби якнайдошкульніше образити суперника. Ведучим було важко зупинити цей потік образ з обох сторін.

У порівнянні з першим туром дебатів, де суперечки між Ле Пен і Макроном продемонстрували психологічну перевагу першої, вчорашні зіткнення явно показали її вразливість, нервовість, втому й агресію, на тлі чого врівноважений і цього разу впевнений у собі Макрон лише набрав додаткові бали. Подивимось, як це відзначиться на другому турі виборів, який відбудеться вже найближчої неділі.

Читайте еще

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте