Коррупция в Подольском государственном аграрно-техническому университете. Новый ректор - старые схемы

14 января 2015 г., 10:43:00   1387   0
Коррупция в Подольском государственном аграрно-техническому университете. Новый ректор - старые схемы

Есть такие места, где после Майдана стало еще хуже. В чатсности, речь идет о Подольском аграрно-техническом университете. После смены ректора, коррупция в вузе только усилилась.  На Поділлі нищиться один з найстаріших вузів - Подільський державний аграрно-технічний університет! Новий ректор за рівень навчальної роботи та, тим більше, студента зовсім не переймається. Перед виборами він тільки кілька разів зустрівся із студентами і то, як вони справедливо відмічають, у своїх зверненнях часто повторювався, погрожував, а ніякої конкретики не пропонував. Жодної обіцянки, даної студентам, поки-що не виконав. Хабарі окремі особи брали і беруть, а за теперішнього ректора зовсім знахабніли, бо вийшло якось так, що найбільші корупціонери стали його палкими прихильниками, а, оскільки йому це дуже імпонує, то й соратниками (Бендера, Гуцол, Гораш, Білик, Чубайко, Збаравська, Горюк, Гончар, Панцир…).

 Для якісного навчання необхідно, щоб викладачі мали змогу постійно вдосконалювати свій науково-педагогічний рівень, а за нинішнього ректора жодного відрядження на конференції, семінари, у передові підприємства не було, навіть у власні філіали на заняття з студентами заставив їхати за власний рахунок (чи це, може, не стимул до взяття хабаря?). Хизується ректор своїми поїздками за кордон, але в попередніх цитатах ви мали можливість побачити ефективність таких поїздок. Звідки візьметься якісне навчання, якщо викладачі з горем пополам зводять кінці з кінцями (ті, які не звикли брати хабарів). Двічі на рік по півмісяця люди відсиділи у відпусках без оплати, здають кошти на розвиток інститутів і факультетів. Вже тут, при обговоренні даної скарги, я зрозумів, чому так відбувається, адже на усіх попередніх місцях роботи (вірніше, керівництва) Іванишина ситуація була аналогічною, кожне місце попередньої роботи він залишав з скандалом або кримінальними справами. Конфлікт інтересів полягає в тому, що «робота», яка успішно проводиться нинішнім ректором університету, відверто направлена на знищення цього навчального закладу. Сьогодні навчальний заклад дійшов до того, що з роботи звільняються кращі викладачі, а залишаються лише ті, хто не можуть працевлаштуватися в іншому місці. Шкода, що навчальний заклад майже з сторічною історією падає під ноги злодюзі, хабарнику, олігарху. Тому, власне ніяких суперечок між викладачами університету немає, а є конфлікт між працездатними викладачами, які ще здатні, працюючи, зберегти навчальний заклад, та хабарниками і ледарями, що знаходяться біля корита.
Після подій на майдані, регіонал Іванишин В.В., маючи давно земельний бізнес (понад 5 тис. га ) в Борщові Тернопільської області, вирішив бути поближче до нього. Конкурс для Іванишина В.В., як він сам вихваляється, це лише чергова гра: «Київ кого захоче, того й призначить, були б великі гроші, а вони в мене є».Крім цього, як він зазначає, конкурсну комісію очолює його кум – заступник міністра Сень О.В., тому обов’язковий стаж роботи 10 років науково-педагогічної роботи зі слів міліонера Іванишина В.В. – це для простачків. 
Не будучи ще обраним ректором, в травні місяці своїм розчерком пера, без рішення вченої ради університету, створив під себе, як невідомого економіста і очолив технічну кафедру «Транспортних технологій», тоді як поєднання двох і більше адміністративних посад заборонено, як старим так і новим законом «Про вищу освіту».
Також неочікувано, напередодні 1 вересня, він повідомив колективу, що вже відкрив навчальний інститут післядипломної освіти, чомусь знову без рішення вченої ради та необхідних для цього не менше 200 студентів лише денної форми навчання, посади директора і штату працівників.
При цьому, непрофесійно та грубо, для викладачів і студентів, понизив престижність підготовки фахівців інституту бізнесу і фінансів за 4 абсолютно різними напрямами підготовки, опустивши його до рівня економічного факультету. 
За шість місяців «бурхливої» діяльності звільнив з роботи і провів незаконні переміщення понад 50 співробітників. Під його тиском станом на 1 вересня цього року покинули роботу 3 доктори наук, професори і 5 кандидатів наук, доцентів. На більш як 66 осіб професорсько-викладацького складу, які досягли пенсійного віку, серед яких 8 завідувачів кафедр, конкурс чомусь не оголошується. Але несподівано один оголосив і вже в липні протягнув через вчену раду на 5 років роботи завідувачем кафедри 63-річного пенсіонера, свого «шептуна» і пристосуванця Гораша О.С., до речі якого після цього ввів до складу конкурсної комісії Міністерства з виборів ректора, тобто під себе.
Всі інші викладачі, за вказівкою в.о. ректора, до 1 вересня написали заяви і він думає кого брати, чи не брати на роботу і то лише на один рік за контрактом (на сьогодні контрактів з ними немає). Зате його близький друг, 66-річний «консультант» по кадрах Бендера І.М. працює на двох посадах – директором до 25 років і ще завідувачем кафедри – зі словами підлабузництва: «як сказали наш ректор!».
Другим членом конкурсної комісії від університету, за поданням в.о. ректора, є його слуга і прихильник, теж відомий в місті регіонал, перший проректор Дуганець В.І.. Йому з барського плеча, тим же наказом, що і собі, теж без рішення вченої ради університету, пан Іванишин В.В. подарувавв нову кафедру «Тракторів і автомобілів» призначивши його ще й завідувачем. Це нонсенс і пряме порушення усіх законів і положень про вищу освіту на суміщення таких посад в ВНЗ.
Вперше за 95 років нашого навчального закладу, для дослідних і навчальних тварин різних видів і порід біотехнологічного і ветеринарного факультетів не заготовлено жодного кілограма сінажу і силосу, обі траншеї біля ферм порожні і на сьогодні в полі зелених кормів вже не має, але як каже пан Іванишин, великий «знавець» в галузі тваринництва: «Будемо годувати соломою або здамо на м’ясо». До речі, шість гектарів поля біля факультету ветеринарної медицини в цьому році взагалі не були засіяні, а заросли бур’янами.
Питання – на чому тоді вчити студентів, як з технології виробництва і переробки продукції тваринництва так і фахівців ветеринарної медицини, де буде база для наукової роботи викладачів, аспірантів і докторантів???
17 вересня викладачам видали 50% заробітної плати за вересень, з отриманих коштів видно, що вже зняті надбавки за науковий ступінь , вчене звання та науково-педагогічний стаж.
Цинічно, але саме ректор примусив усіх написати заяви, що нібито самі співробітники бажають працювати у вихідні дні.
Тому, вже оголосив про тримісячну відпустку за власний рахунок взимку для всіх співробітників, а студентам будуть вимушені канікули з відпрацюваннями влітку.
Колектив університету на порозі відчаю від неумілих та непрофесійних, проте принизливих та репресивних дій в.о. ректора відкритого регіонала Іванишина В.В., який, як видно, ніколи не працював керівником у вищих навчальних закладах і основне не може пробачити собі, що партія регіонів потерпіла фіаско. Амбіції, травля та склоки – основа його бізнесового життя.
Професорсько-викладацький склад добре знає його трудовий шлях, його професіоналізм як викладача і керівника, його приховані захисти кандидатської і докторської дисертацій чомусь саме по економіці для інженера-заочника та безпідставне одержання звання професора, знаємо також про підтасовку інших документів у Миколаївському НАУ і про його підроблений 10-річний науково-педагогічний стаж, якого немає і бути не могло. 
Український народ не пробачає нахабства і брехні, він завжди розумний, мудрий та єдиний своїми діями!
Не тільки міністерство АПП допомагає «ПРАЦЮВАТИ» Іванишину, а і міністерство освіти і науки. Чи не є підозрілим той факт, що 4 .07. 2014 року, наказом МОН №793 затверджено дві спеціалізованих вчених ради, головою однієї з яких є Іванишин В.В., в.о. ректора ПДАТУ, а заступником голови іншої – Бахмат М.І., ректор ПДАТУ (в один день в університеті два ректори)? Чи читав хтось проект наказу «проплачений» Іванишиним?, але ж у міністерстві є ціла атестаційна колегія, яка засідала з цього приводу 26.06.14 року (під керівництвом її голови - директора департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації В. Д. Бондаренко). Поряд з цим до складу ради увійшли непрацюючі в університеті професори, Лучик В.Є. (ЧТЕІ КНТЕУ), Лучик С.Д. (ЧТЕІ КНТЕУ), Слободян С.М.( КНТУ), Марковський В.С.(???), місце роботи яких в додатку до вище згаданого наказу значиться ПДАТУ.
Чомусь не віриться, що міністерство не перевіряє, кому довіряє атестувати кадри вищої атестації. Тому – корупція, корупція, корупція…. Не даремно «наш ректор» (Іванишин В.В.) на кожному кроці вихваляється, що в міністерстві освіти вирішує будь-які питання…
Іванишин Володимир Васильович - регіонал, міліонер, хабарник, а нині ректор Подільського державного аграрно-технічного університету. Незаконно прийшов ректором! Скрізь де він працював, були хабарі, кумовство та вкрадені мільйони… ЛЮСТРАЦІЮ…

ПДАТУ не університет, а "кантора" гнилого колгоспу. Нинішній ректор достойний наступник екс-ректора Миколи Бахмата, який черговий раз заявив про себе в газеті "Подолянин" від 9.01.2015. Ні сорому, ні страху. 11 років дармоїдства з періодичним виконанням функцій завгоспа. Притон розпусти з колегами-шутами, нині "працюючими академіками" Ковтуником і Овчаруком основне місце їх "роботи". Новий ректор продовжив гоніння на єдиного працюючого декана як організатора, вихователя, науковця, викладача - професора в розквіті творчих сил Повознікова Миколу Гавриловича і досяг результату, ЛЮДИНИ позбувся, а гнилота залишилася. Жирним шрифтом відмічено наукові досягнення екс-ректора. Це ж треба. За 40 років 17 наукових праць? Не 701, не 117, а аж 17. 25 патентів на винахід і корисну модель виконані умільцем оформляти відповідні папери працюючим асистентом Божком, якому за 75. 12 навчальних посібників в співавторстві де Бахмат не написав більше одного рядка і "зупинятися на досягнутому Микола Бахмат не думає". У нього 40-річний син - нині доктор наук, професор, зав. кафедрою як студент агрономічного факультету не відвідував заняття, зовсім не вчився бо бачив себе космонавтом. Для екс-ректора, його сина, підготовлених ним кандидатів і докторів наук, всіх хто за нього голосував, а заодно і для нового ректора та його команди з старих і нових провести диктант. За результатами вийде сама об’єктивна люстрація. Університет не спасати треба, а закривати. Студентів, які здатні виконати самостіно курсову роботу і викладачів здатних опулікувати статю в зарубіжному журналі протягом року перевести до інших аграрних вишів. Адже тут техніка 60 - 70-х років минулого століття, більше 90 % студентів і аспірантів "працюють" так як в науці "працювали" бувший і нинішній ректор. Перевірити не важко, взяти дипломну директора Бендери та його дипломників і подивитися скільки копій з цих робіт зроблено за роки його правління інженерним факультетом і скільки випускників працює інженерами. Виробнича практика як явище відсутня. Папери є, але папери і практика - різні речі. Відносно хабарництва, то усі знають. Беруть усі в ПДАТУ, беруть, брали і будуть брати. Одні беруть скільки дають, інші вимагають - щоб повернути витрати за власне працевлаштування чи на працевлаштування своїх дітей, а апетит як відомо, приходить в процесі... Попередня стаття в "Подолянині" вихваляла Миколу Бахмата за те, що він кількість НПП збільшив на 100 чол. Майже усі вони малограмотні, без будь якого досвіду. Він же звільнив понад 100 досвідчених і освічених людей. Цю тенденцію розвиває і новий ректор. Бажання створити фон під себе характерне для обох. У них обох основна освіта здобувалася в одному й тому ж ГПТУ. Якби було здорово, щоб вони працювали за соїми першими спеціальностями. З такими менеджерами від науки і навчання-виховання аграрній освіті гаплик і не тільки, усій Україні не бачити майбутнього. Аграрним вишам потрібні Ніколаєнки і Повознікови та їх учні. У Повознікова з викладачів виявилоя тільки два, а отже ПДАТУ не має майбутнього.

Трьох докторів наук позбавили наукових ступенів за плагіат Рекомендовані

Трьох докторів наук позбавили наукових ступенів за плагіатТрьох докторів наук було позбавлено наукового ступеня за плагіат, відповідне рішення було ухвалене Атестаційною колегією Міністерства освіти і науки. Про це повідомляє прес-служба освітнього відомства.
Зокрема, Атестаційна колегія Міністерства освіти і науки позбавила наукового ступеня доктора наук Інесу Артамонову з Донецького національного університету, Наталію Бучакчийську з Запорізької медичної академії післядипломної освіти та Віталія Лаврука, який представляє Подільський державний аграрно-технічний університет.
У Міністерстві освіти і науки наголошують на необхідності викорінення практики плагіату з академічного середовища.
"Міністерство освіти і науки вважає, що ганебна практика плагіату повинна бути викорінена з українського академічного середовища поступовими, проте рішучими заходами всієї освітянської громади", - йдеться у повідомленні освітнього відомства.
Також під час засідання Атестаційної колегії 86 науковим та науково-педагогічним працівникам було присвоєно вчене звання професора, звання доцента отримали 308 осіб, старшого наукового співробітника – 27.
Науковий ступінь доктора наук присуджено – 55 здобувачам, кандидата наук – 383, доктора філософії (PhD) – 5.
Відкладено до додаткового вивчення питання щодо присвоєння вченого звання професора двом здобувачам. Скасовано рішення спеціалізованих вчених рад щодо присудження наукового ступеня доктора наук – одному здобувачеві, відмовлено у присвоєнні вченого звання старшого наукового співробітника – двом здобувачам.

Міносвіти почало ламати хребет корупції

Долучитися до цієї справи має вся галузева спільнота 
Київський університет культури за багато років діяльності, сказала на зустрічі з журналістами перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, не випускав жодного фахівця. Зате регулярно приймав абітурієнтів, які сплачували за навчання.
Куди ж дівалися студенти? Після четвертого курсу їх переводили в Київський національний університет культури і мистецтв і там видавали диплом. Звичайно, всі роки так званий університет використовував базу національного. Ось така корупційна схема. Нині справу вивчає Генеральна прокуратура.
Це лише один приклад антикорупційної роботи міністерства. Уперше за 23 роки незалежності, сказала Інна Совсун, міністерство почало ламати хребет корупції.
Співробітники СБУ здійснюють досудове розслідування у кримінальних провадженнях щодо посадових осіб підприємств та установ,  підпорядкованих МОН, що причетні до корупційних схем проведення закупівель товарів та послуг з порушенням законодавства. Зокрема перевіряють закупівлю підручників шрифтом Брайля і шкільних автобусів. Ліквідовано Інститут інноваційних технологій та змісту освіти, який був пов’язаний із непрозорими процедурами закупівлі й друку підручників. На базі цієї громіздкої структури створять дві нові фахові установи: Інститут модернізації змісту освіти, основне завдання якого — розроблення навчальних планів відповідно до оновлених державних стандартів, та Інститут освітньої аналітики, який забезпечить якісний збір, аналіз і узагальнення статистичної інформації, на основі якої приймають рішення щодо реформування освітньої галузі.
Генеральній прокуратурі надано документи, пов’язані з відчуженням  кількох приміщень у Києві, які було передано на баланс державним підприємствам МОН, потім — здано в оренду підконтрольним фірмам брата колишнього міністра Дмитра Табачника, згодом — приватизовано.
У міністерстві проведено певні кадрові зміни. Так, під час перевірки Державної освітньої установи «Навчально-методичний центр з питань якості освіти» з’ясувалося, що на посаді заступника керівника працювала особа без повної вищої освіти та необхідного досвіду роботи. Це призначення не було погоджено з МОН. Матеріали перевірки направлено в правоохоронні органи.
Щодо змін в ректорському копусі, то МОН не звільняє і не репресує ректорів. Усі дії, пов’язані зі звільненням та призначенням керівників ВНЗ, відбуваються відповідно до чинного законодавства. Законом України «Про вищу освіту» обмежено перебування керівника ВНЗ на посаді (не більше двох термінів по 5 років).
Окрема тема — боротьба з плагіатом. У міністерстві вважають, що ганебну практику плагіату слід викоренити з українського академічного середовища рішучими заходами всієї освітянської громади.
Так, 31 жовтня 2014 року рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки позбавлено наукового ступеня доктора наук трьох осіб: Інесу Артамонову (Донецький національний університет); Наталію Бучакчийську (Запорізька медична академія післядипломної освіти); Віталія Лаврука (Подільський державний аграрно-технічний університет Міністерства аграрної політики та продовольства України).
Порушено справи про використання підроблених дипломів під час працевлаштування в органи державної влади. За останній рік під час здійснених спецперевірки кандидатів, які претендують на посади в центральні органи виконавчої влади, виявлено 16 підроблених дипломів про вищу освіту, які не було підтверджено в навчальних закладах. Відповідні матеріали МОН направило до правоохоронних органів.
Інна Совсун наголосила, що боротися з корупцією має вся освітянська громада, а не лише міністерство. На практиці інколи виходить так, що на словах люди підтримують антикорупційні заходи, а коли треба виявити громадянську позицію, ховаються. Так було, коли складали акти перевірки Київського університету культури. Сміливців, які їх підписували, ледве знайшли.

ЛЮСТРАТОР

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте