День захисту дітей: вони різні, але хочуть одного – любові і прийняття

01 июня 2020 г., 10:45:00   29   0


Сьогодні День захисту дітей і я хочу поговорити про дітей з ментальними розладами, їх мам і ставлення до цього в українському суспільстві. Ми з Настею Клименко разом вирішили зробити от такий проект, аби щось важливе сказати світові і нас почули.


Художниця Настя Клименко малює фейс арти. Про біль, страх, невпевненість, гнів, радість, любов.. про життя, словом. А ще про безпорадність людей з ментальнимм розладами. Так, це я з фейс артом художниці на обличчі.Таких дітей дуже багато – дислексиків, з розладами аутичного спектру, біполярників, з панічними атаками, з синдромом гіперактивності і браку уваги, з синдромом Дауна, синдромом Туретта (незрідка це надзвичайно талановиті люди, які дивують світ своїми талантами, вони озвучують свій діагноз, дають взірець і силу боротись іншим). Але в нашій країні питання психічного здоров‘я вкрай стигматизоване.


Цього ніби не існує, цього уникають, діти в школі піддаються булінгу, у їх вихованні будуть винити кого завгодно, мами будуть плакати в куточку, ходити до різних бабок, замість того, аби відразу шукати дитячого психіатра. Якщо це і стається, похід до лікаря приховують. Аби дитину не засміяли в школі, не сторонились, не соромились її.За цим – зламані долі, зневага, дитячий буллінг, страждання і біль.


Читайте також: Писательница: Детей забывают в авто, в супермаркетах и на природе. Морали не будет. Просто сердце болит за каждого ребенка


Хто в нас пише про те, що при біполярному розладі статистика – до 30% суїцидів? Хто каже що клінічна депресія – це не поганий настрій, а «зберись, подивись на світ навколо» – це не працює. Панічні атаки – це не просто страшно, це діагноз, з яким можна дати раду.


Кожна мама часто бореться сама наодинці зі світом, ризикуючи наражатись на звинувачення і зневагу. Лиш останнім часом лунають камінгаути, що допомагають боротись іншим, люди пишуть про свій досвід і це, без перебільшення, рятує комусь життя.


Читайте також: Какие игры травмируют детей


Батькам хочу сказати таке. Слухайте свою дитину. Приймайте і любіть її, якою б вона не була. Не лишайте без уваги будь-які розмови про суїцид, навіть якщо це виглядає легковажно. Депресія – це не просто поганий настрій чи лінь. Це порушення обміну речовин. Ваші син чи дочка не винні в цьому і не обов‘язково мають відповідати вашим уявленням про них. Розумійте і будьте поряд, це і є захист своєї дитини. Будьте на стороні своїх дітей. Ви їх найголовніша підтримка. І якщо навіть не все так просто – ви не одні.


Сьогодні День захисту всіх дітей. Вони різні, як і всі люди. Але хочуть одного – любові і прийняття.


Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Читайте еще

Популярные новости

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте